اتاق ها

۱۰ ایده برای دفتر کار خانگی برای افزایش بهره وری

محیط یک دفتر کار خانگی ایده آل شامل راحتی و بهره وری می باشد. دفتر کار خانگی به شما این امکان را می دهد تا ضمن برخورداری از تمامی مزایای حضور در خانه ، به کار مشغول شده و کسب درآمد کنید.به این تاکید بر راحتی و بهره وری در محل کار به اصلاح “ارگونومیک” گفته می شود.بنابراین هنگام خرید مبلمان اداری ، این اصطلاح را در ذهن داشته باشید.

در خانه شما این آزادی را دارید که دکوراسیون محیط کار خود را طبق سلیقه خود دیزاین کنید.اگر برای شروع کار کمی به الهام نیاز دارید ، خواندن مقاله 10 ایده برای دفتر کار خانگی برای افزایش بهره وری را ادامه دهید که به شما در انجام این کار کمک زیادی می کند.

ملزومات دفتر کار خانگی 

قبل از خرید لوازم دفتر کار خانگی ، باید با ملزومات آن آشنا شوید.اگر می خواهید با ایده های برای دفتر کار خانگی آشنا شوید می توانید از این قسمت عبور کنید!

میز

میز یکی از قسمت های اصلی هر دفتر کار می باشد. در انتخاب اندازه میز بسیار دقت داشته باشید و حتما ابعاد اتاق خود را در نظر بگیرید.

صندلی اداری

از آن جا که می خواهید ساعت ها بر روی صندلی بنشینید ، باید یک صندلی اداری راحت و ارگونومیک را انتخاب کنید.ارتفاع صندلی اداری استاندارد وجود ندارد.صندلی اداری مناسب به شما این امکان را می دهد تا وقتی که روی صندلی نشستید و زانوها زاویه 90 درجه دارند ، بتوانید کف پای خود را به طور کامل و به راحتی بر روی زمین قرار دهید.اگر نمی توانید یک صندلی اداری پیدا کنید که کاملاً مناسب بدن شما باشد ، به دنبال یک صندلی با ارتفاع قابل تنظیم باشید که به شما این امکان را می دهد تا آن را در ارتفاع مطلوب قرار دهید. صندلی های اداری با چند ویژگی موقعیت یابی اضافی (از جمله ویژگی های چرخش و بستن) و همچنین ویژگی های ارگونومیک (بخصوص پشتیبانی کمری) در بازار موجود هستند.

کمد و قفسه ادارای

بسته به نیازهای کاری شما ، ممکن است علاوه بر کشوهای موجود در میز ، به راه حل های دیگری برای ذخیره سازی و قراردادن وسایل خود نیاز داشته باشید.اگر برای قراردادن کتاب ، مجله یا پرونده های ضخیم یا جایی برای قراردادن اشیاء تزئینی به فضایی نیاز دارید ، یک قفسه کتاب می تواند انتخاب مناسبی باشد.اگر به یک راه حل بزرگ تر برای ذخیره سازی و قراردادن نیاز دارید ، یک کابینت بزرگ را در نظر بگیرید.

ساماندهی

ساماندهی در محیط کار به شما کمک می کند تا محیط کارتان تمیز و مرتب بماند و در سطح بالاتری از بهره وری بمانید.قراردادن دادن اسناد و فایل ها در دراور ممکن است برای ساماندهی ایده آل نباشد در عوض می توانید از کابینت های فایلینگ یا فایلینگ رومیزی استفاده کنید.

نورپردازی

نورپردازی مناسب در هر فضای اداری بسیار مهم است ، به خصوص در ماههای سردتر که نور روز محدود می باشد. اگر میزی که انتخاب می کنید فضای مناسبی دارد می توانید از چراغ مطالعه استفاده کنید.در غیر این صورت می توانید بالای میز خود یک یا چند لامپ نصب کنید.

چند نکته اضافی که باید به آن ها توجه داشت

  • اگر با پرینتر(چاپگر) کار می کنید ، یک پایه پرینتر (printer stand) می تواند به شما کمک کند تا از به هم ریختگی روی میز جلوگیری شود و فضای بیشتری روی میز خود داشته باشید.
  • با قرار دادن مانیتور بر روی پایه مانیتور ، پشت و گردن خود را صاف نگه دارید و این کار باعث می شود در طولانی مدت ، احتمال آسیب دیدن به کمر و گردن به حداقل برسد.

10 ایده برای دفتر کار خانگی

1-استفاده از تابلوهایی که مانند پنجره هستند

دفتر کار خانگی

هیچ چیز کسل کننده تر از یک دفتر کار تیره نیست اما گاهی اوقات دسترسی به نور طبیعی محدود است. اگر در دفتر کار پنجره ای ندارید می توانید از تابلوهایی استفاده کنید که مانند پنجره هستند و در آن ها منظره ای به تصویر کشیده است و می توانید این تابلوها را آویزان کنید تا توهم یک پنجره ایجاد شود. این کار باعث می شود فضای شما احساس بزرگتر و درخشان تر شود و کمی از طراوت مورد نیاز را به اتاق کم نورتان اضافه کند.

2-از راه حل های ذخیره سازی شیک استفاده کنید

دفتر کار خانگیاگر با اسناد و پرونده های زیادی کار می کنید ، یک کابینت برای قرار دادن این پرونده ها ضروری است و باید در خانه شما وجود داشته باشد.هنگامی که به این کابینت ها فکر می کنید ، ممکن است یک جعبه فلزی بزرگ و غیر جذاب را تصور کنید ، اما گزینه های زیباتر و شیک تری وجود دارد و می توانید از آن ها در دفتر کار خانگی استفاده کنید.

3-دفتر کار را برای دو نفر طراحی کنید

اگر خانواده شما بیش از یک عضو شاغل دارد ، ممکن است بخواهید یک دفتر خانه برای چندین نفر ایجاد کنید. اگر قصد ایجاد یک دفتر کار خنگی برای بیش از 1 نفر را دارید از میزها و صندلی های کوچکتر استفاده کنید تا اگر فضای اتاقتان کوچک است ، وسایل داخل آن به صورت فشرده کنار هم قرار نگیرند.

4-از منابع نور طبیعی استفاده کنید

دفتر کاربرخلاف کار در دفتر شرکت ، کار کردن در خانه می تواند فرصتی بی نظیر را برای انتخاب چیدمان و موقعیت مکانی فضای کاری شما فراهم کند. این بدان معنا است که می توانید از منابع نور طبیعی نهایت استفاده را ببرید. یک دفتر کار خانگی روشن تر نه تنها می تواند به شما در بهتر دیده شدن فضای کاری کمک کند بلکه می تواند به شما در داشتن خواب بهتر ، احساس انرژی بیشتر و احساس شادابی نیز کمک کند. میزتان را طوری قرار دهید که موقع نشستن پشت میز ، روبرو پنجره باشید. مبلمان و دکوراسیون خود را با رنگ روشن (میزهای سفید ، فرشهای رنگی روشن) و مطابق با المان های  طبیعی (مانند گیاهان و گلهای واقعی و مصنوعی) تزئین کنید.

5-طرح رنگی مورد علاقه خود را بگنجانید

دفتر کاربا تزئین دفتر کار خانگی با رنگ های مورد علاقه خود ، از فضای شخصی خود نهایت لذت را ببرید. تکه هایی از رنگ های شاد و روشن در کنار رنگهای خنثی استفاده کنید.این کار تاثیر رنگ موردنطرتان را بیشتر می کند. یک طرح رنگی تک رنگ (نمونه ای که فقط از رنگ ها و سایه های یک رنگ در کنار نوتال استفاده می کند) واقعاً تأثیر رنگ انتخابی را افزایش می دهد.تابلوها ، اشیاء دکوراتیو و تزئینی ، کوسن مبلمان و … می توانند شامل رنگ موردنظرتان باشند.

6-فضای زندگی و اداری را ترکیب کنید

اگر جایی برای تعیین فضای اداری ندارید ، از برخی ترفندها برای ایجاد فضای اداری و کار استفاده کنید. به عنوان مثال ، ممکن است قرار دادن یک محل اداری ، درست در کنار یک فضای نشیمن خلاف واقع باشد ، اما اگر خانه ای نسبتاً ساکت دارید ، می تواند راه حل مناسبی برای فضای محدود باشد. قطعات بزرگ مبلمان مانند کاناپه ای که در بالا دیده می شود ، در فضای کاری خود به عنوان “دیوارها” قرار دهید. فرش خود را فراتر از فضای نشیمن قرار دهید تا بتواند فضای اداری شما را در خود جای دهد و به نظر بزرگتر برسد.

7-با استفاده از سبک ذن(Zen) تزئین کنید

همه ما باید هر از گاهی استراحت کنیم.برای آرامش بیشتر ، فضای خانه تان را مطابق با سبک های ذن تزئین کنید. از گیاهان طبیعی و زنده برای بهبود کیفیت هوا استفاده کنید ،یا حتی می توانید از گیاهان مصنوعی استفاده کنید – تاثیر آرام بخش آنها همان چیز واقعی خواهد بود. به جای رفتن به اتاق خواب یا اتاق نشیمن خود برای استراحت ، استراحت خود را روی بالش های کف و دکوراسیون راحت انجام دهید.

8-مدرن فکر کنید

اگر نیازهای دفتر شما حداقل است (شما به چیزی بیش از یک میز و صندلی احتیاج ندارید) ، با آن سادگی ها بازی کنید. طرح های مدرن از زیبایی های غیر ضروری خودداری می کنند و بر خطوط صاف و مستقیم تأکید می کنند. به دنبال میزهای مدرن و صندلی های مدرن باشید و با قطعات هنری مینیمالیستی تزئین کنید.

9-سنتی فکر کنید

با نصب مبلمان و دکوراسیون روستایی ، سنتی و عتیقه و الهام گرفته از دکوراسیون منزل خود ، ماهیت فکری دفتر کار خانگی تان را تنظیم کنید.یک دفتر کار سنتی فضایی منحصر به فرد ایجاد خواهد کرد که طراحی دفتر شما را از بقیه قسمت های خانه شما جدا کرده و می تواند به تقویت بهره وری شما کمک کند.

10-گلم (Glam) فکر کنید

هنگامی که بر روی صندلی مجلل در فضای اداری می نشینید ، احساس می کنید کاملاً مسئول هستید. اگر فکر می کنید در یک صندلی فوق العاده راحت بهتر کار خواهید کرد ، به جای یک صندلی اداری ساده ، از یک مبل یا صندلی راحت و بزرگ استفاده کنید. میزتان را با تعداد زیادی گل سرسبز تزیین کنید و با فلزهای براق و جواهرات تزیین کنید تا ظاهر و احساس غنی فضای شما را پر کند.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *