تمیز کردن

چگونه مبل چرمی را تمیز کنیم؟

تمیز کردن مبل چرمی

با مراقبت صحیح از مبل چرمی خود، می توانید تا چندین سال آن را تمیز و نو نگه دارید. اگر در مورد تمیزکردن و نگهداری مبل چرمی خود نگران هستید ، با ما در این مقاله همراه باشید تا با نحوه تمیز کردن کامل مبل چرمی آشنا شوید.برای یادگیری نحوه تمیز کردن مبل چرمی مراحل زیر را دنبال کنید :

شروع تمیز کردن مبل چرمی

از یک حوله نرم برای پاک کردن سطح مبل خود استفاده کنید تا هرگونه گرد و خاک پاک شود. برای نواحی که کمی کدر یا آسیب دیده اند از همان حوله استفاده کنید.

چگونه لکه ها را از مبل چرمی خود پاک کنیم؟

چرم خود را بشناسید

اولین گام این است که بدانید چه نوع چرمی دارید ، زیرا نوع چرم بیانگر نحوه تمیز کردن لکه ها است. این اطلاعات به طور معمول در کاتالوگ مبل شما یافت می شود ، یا در وب سایت سازنده قرار می گیرد. چرم نیمه آنیلین و رنگدانه (تمام شده) می تواند تمیز کردن سخت تری نسبت به چرم آنیلین داشته باشد ، زیرا دارای لایه محافظ بالایی نیست. اگر در تشخیص نوع چرمی مبل شما مشکلی دارید ، چرم محافظت شده محکم تر و بادوام تر و چرم محافظت نشده نرم تر می باشد. مهم نیست که از چه نوع چرمی باشد ، ما توصیه می کنیم از مواد تمیز کننده چرم که آمونیاک دارند یا قلیایی هستند ، به هیچ عنوان استفاده نکنید.

آنچه شما نیاز دارید

آب مقطر

صابون ملایم و بدون مواد شوینده قوی

پارچه های نرم و سفید

پاک کننده چرم

برای چرم خالص آنیلین

با استفاده از یک پارچه تمیز و سفید لکه ها را تمیز کنید و اگر از بین نرود ، راهنمای تولیدکننده مبل را بررسی کنید تا آنچه را توصیه می کند انجام دهید.

برای چرم محافظت شده (نیمه آنیلین و رنگدانه)

یک پارچه تمیز و سفید را برداشته و آن را در آب مقطر مرطوب کنید و سپس لکه را پاک کنید و بگذارید خشک شود. اگر لکه از بین نرفت ، صابون ملایم و بدون مواد شوینده و آب ولرم را با هم مخلوط کنید. پارچه را درون آن فرو کنید و آن نقطه را تمیز کنیدو سپس آن را با پارچه دیگری خشک کنید.

لکه های روغنی

لکه را با یک پارچه خشک و سفید تمیز کنید و به هیچ عنوان از آب استفاده نکنید. در صورت نیاز ، جوش شیرین را  روی لکه بپاشید ، بگذارید چند ساعت روی لکه بماند ، سپس آن را پاک کنید.

لکه های جوهر

برای لکه های جوهر ، یک تکه پنبه را آغشته به الکل کنید و لکه را به آرامی خیس کنید. پس از از بین رفتن لکه ، یک پارچه مرطوب بگیرید و آن را در همان نقطه آغشته کنید. سپس آن را با یک پارچه خشک خشک کنید.

نکته : اگر یک محصول تمیز کننده جدید را آزمایش می کنید ، ابتدا آن را در یک قسمت از مبلمان خود که دیده نشود استفاده کنید تا ببینید آیا به خوبی نتیجه می دهد یا خیر.

بریدگی ها و خراشیدگی ها

اگر چرم شما دارای بریدگی و خراشیدگی بزرگ یا عمیق است ، توصیه می کنیم برای ترمیم مبل چرمی خود از یک متخصص کمک بخواهید تا این کار به بهترین نحو انجام شود.

اگر مبل چرمی شما دارای بریدگی های سطحی و کوچک است می توانید از یک پارچه نرم و تمیز و روغن چرم یا نرم کننده استفاده کنید و آن را روی نقاط مورد نظر بکشید.

مراقبت و نگهداری طولانی مدت

چرم یک ماده طبیعی است که در رطوبت کم خشک می شود ، شکننده می شود و به مرور زمان ترک بر می دارد. بعد از هر بار تمیز کردن مبلمان چرمی خود را با استفاده از نرم کننده های توصیه شده توسط سازنده یک تا دو بار در سال ، نرم نگه دارید. مبلمان چرمی خود را در مقابل نور مستقیم خورشید قرار ندهید و سعی کنید دور از منبع گرما قرار گرفته شود تا از پژمردگی ، ترک خوردگی و پوسته پوسته شدن جلوگیری شود.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *