اتاق ها

چگونه فرش برای راهرو انتخاب کنیم؟

راهرو شما یک پیش نمایش برای بقیه قسمت های خانه شما است و شما باید از این قسمت به خوبی استفاده کنید. ساده ترین راه برای انجام این کار ، انتخاب یک فرش با دقت زیاد است. برای انتخاب بهترین فرش برای راهرو خانه به خواندن این مقاله ادامه دهید!

 

فرش راهرو باید ویژگی های زیر را داشته باشد

اندازه مناسب

فرش شما باید متناسب با فضا و مبلمان اطراف آن در سالن یا راهرو شما باشد. به اندازه صحیح فرش مناسب راهرو در ادامه این مقاله می پردازیم.

مکمل استایل

فرشی را انتخاب کنید که مکمل دکوراسیون شما در سایر قسمت های خانه باشد. آیا منعکس کننده استایل شما است؟ آیا با مبلمان اطراف همخوانی دارد؟

مواد بادوام

از آنجایی که عبور و مرور در قسمت راهرو خانه زیاد است ، فرش مناسب برای راهرو خانه ایده آل باید از مواد مقاوم و بادوام ساخته شده باشد.مواد خوب و بادوام شامل پشم ، سیزال ، تخته بامبو ، گیاهان دریایی ، کنف و پلی پروپیلن هستند.در ساخت و سازهای بافته شده یا صاف بافته یا تخت در ارتفاعات شمع کم توجه داشته باشید زیرا می توانند بیشترین سایش و پارگی را داشته باشند.

پاک شوندگی راحت

با توجه به این که تعداد افرادی که احتمالاً از  راهرو شما وارد و خارج می شوند زیاد است ،  فرش مورد نظر شما باید به راحتی تمیز شود.

راهروهای استاندارد

فرش برای راهرو بیشتر راهروهای استاندارد ، مربع یا مستطیل شکل هستند ، بنابراین در راهرو خود از یک فرش مستطیلی استفاده کنید.اگر راهرو شما بزرگ است ، حداقل 20 سانتی متر از لبه ها تا دیوار فاصله بدهید.اگر راهرو شما به صورت نیم دایره یا دایره است ، از فرش گرد استفاده کنید.

نکته! تست باز و بسته کردن درب را انجام دهید

اگر فرش که در راهرو قرار داده اید ، در مسیر یک درب قرار دارد ، آیا موقع باز و بسته کردن درب به فرش برخورد می کند یا خیر؟ این کار می تواند با گذشت زمان آسیب زیادی را به فرش شما وارد کند ، بنابراین فرش با ضخامت کمتر را انتخاب کنید.

راهروهای بزرگ

اگر راهرو بزرگ و دلبازی دارید، از یک فرش بزرگ و چشم نواز با اشکال متفاوت استفاده کنید. اشکال غیر متعارف مانند یک فرش هشت ضلعی را در نظر بگیرید.اگر استایل خانه شما سنتی است ، می توانید فرش ایرانی یا شرقی به دیوار بچسبانید.

راهروهای کوچک

وقتی فضای شما کم است ، باید بیشترین استفاده را از آن کنید.فرشی را انتخاب کنید که راهرو شما را بزرگتر و جادارتر نشان دهد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *