اتاق نشیمن

استفاده ی خلاقانه از فضای زیر پله ها

در یک خانه ی کوچک هر متر مربع آن باارزش است و باید به خوبی از آن استفاده کرد.از اتاق خواب های کوچک گرفته تا راهروهای باریک و حمام های کوچک.این به این معنی است که باید در نبار کردن وسایل و ذخیره سازی آن ها بسیار خلاقانه عمل کنید.اگر زیر راه پله ی خانه شما فضای خالی وجود دارد مجبور نیستید آن را دست نخورده باقی بگذارید.با آن فضا می توانید کارهای زیادی انجام دهید.مثلا می توانید مشکلات نگهداری و ذخیره سازی وسایلتان را کم کنید یا به تعداد صندلی تان اضافه کنید و …

این فضای خالی را به هیچ عنوان از دست ندهید!در زیر به 5 طرح بسیار زیبا می پردازیم که می توانید خودتان انجام دهید یا از یک طراح بخواهید برای شما انجام دهد.

یک باغچه کوچک درست کنید

چند قفسه در زیر پله درست کنید و گیاهان خانگی تزئینی را در قفسه ها قرار دهید.می توانید اقلام تزئینی دیگری مانند کتاب یا سبد هم بین آن ها قرار دهید.دقت داشته باشد گیاهانی که استفاده می کنید به نور کمی نیاز داشته باشند.

یک کتابخانه کوچک ایجاد کنید

از قفسه ی زیر پله می توان به عنوان کتابخانه استفاده کرد.اگر کتاب های زیادی دارید که در آن ها را داخل جعبه ها گذاشتید و بی استفاده هستند می توانید آن ها را در این قفسه ها قرار داده و از چند وسیله تزئینی کوچک هم استفاده کنید.

ساماندهی کنید

این کار بسیار ساده است.با ایجاد کابینت یا کشو در زیر پله می توانید ملزومات خود را در آن قرار دهید و به عنوات یک انباری هوشمند از آن استفاده کرده و تا حد زیادی از ریخت و پاش خانه جلوگیری کنید.

یک محل کار کوچک درست کنید

می توانید از این موقعیت استفاده کرده و فضای زیر پله را به یک فضای کاری شیک تبدیل کنید.یک میز کوچک و صندلی قرار داده و وسایل مورد نیاز مثل لپ تاپ ، چراغ مطالعه و … را روی آن قرار دهید.

یک رختشوی خانه ایجاد کنید

به جای اینکه یکی از اتاق ها را به رختشوی خانه تبدیل کنید می توانید از فضای زیر پله استفاده کنید.ماشین لباس شویی به راحتی در این کابینت ها جا می گیرد و نکته ی قابل توجه آن مخفی بودن آن است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *